FEEL WOOD: Dřevěná podlaha dokonce i v koupelně!

06.10.2015 21:59

Milujete masivní dřevo a chtěli byste ho i do koupelny? Na první pohled příliš divoká myšlenka, kdy v představách uvidíte působení vody na bobtnající dřevo, pokroucené podlahovky z důvodu dlouhodobě působící vlhkosti. Pokud se však začnete o problematiku trošku více zajímat, zjistíte, že v dnešní době je všechno možné!

Například s podlahami Feel Wood od společnosti SECA Borohrádek si to můžete klidně dovolit. Nesahejte po klasické dlažbě jen z čistě praktických důvodů a vyberte si to, co si už dlouhou dobu přejete – dřevo, teplo, luxus.

Tepelně upravený thermo-jasan je odolný vůči vlhkosti, plísni, je stabilní a navíc vypadá skvěle. Vodě a vlhku odolávají především tropické dřeviny, jako je massaranduba, ipe, wengé, teak nebo bambus. Ty se také často využívají na venkovní terasy. Vhodnou alternativou je potom tepelně upravené dřevo, tzv. thermo dřevo s perem, drážkou a mikrofázkou po všech čtyřech stranách prkna. V nabídce Feel Wood SECA Borohrádek je takto upravený thermo-jasan. O co se vlastně jedná, a jak to, že ho můžeme použít v koupelně?

Držíme se tradice

Už Indiáni si všimli, že tepelně upravené dřevo vykazuje daleko lepší vlastnosti než to surové. Používali ho ke stavbě teepee a výrobě lodí. Bylo totiž odolné proti vodě, větru a hnilobě a mělo mnohem delší životnost. Dnes máme na termování dřeva moderní technologie a postupy, princip je ale veskrze stejný – za vysoké teploty (cca 200 °C) změníme buněčnou strukturu dřeva tak, aby bylo pevnější, stabilnější a hlavně nepřijímalo tolik vlhkosti jako dřevo neupravené. Do koupelny tedy ideální stav.

Výhody thermo-jasanové podlahy Feel Wood v koupelně:

  • stabilní – téměř nemění své rozměry v závislosti na vlhkosti a teplotě okolí
  • "mrtvé dřevo" – nehostinné prostředí pro dřevokazný hmyz, plísně a houby
  • exkluzivní čokoládově hnědý povrch

Schopnost přijímat vlhkost je u thermo dřeva snížena na polovinu

 

Údržba? Doporučujeme olej

Pro maximální ochranu dřevěné masivní podlahy v koupelně doporučujeme opatřit povrch olejem. Nejenže zvýrazní barvu a strukturu dřeviny, ale zachová její pružnost a přirozenost. Navíc podlahu impregnuje a umožňuje dřevu dýchat, což je v koupelně velmi podstatné.

Masivní podlahu v koupelně udržujte běžným způsobem. Nenechávejte na ní zbytečně stát vodu. Případné kapky vody setřete navlhčeným hadrem. O tom, jak snadno udržet dřevěnou podlahu v kondici, si přečtěte více v našem článku, nebo se podívejte na následující video.

Podívejte se na návod, jak udržovat podlahu Feel Wood nejen v koupelně:

  

 

 
 
 
 
 

 

 

 

Zpět