FEEL WOOD: Zvolte materiál a dekor podle vašeho životního stylu

28.09.2015 19:06

Dejte jasně najevo, jakým směrem se ubírá váš vkus, dejte najevo, kým jste. Každý z nás má svůj životní styl, ve kterém realizujeme sami sebe, svoje představy a přání. Chceme, abychom se cítili jako doma, ale zároveň měli reprezentativní byt, na kterém všichni můžou oči nechat.

Ať už dáváte přednost tradici, luxusu, nebo přírodním materiálům, masivní dřevěná podlaha je pro vás to pravé ořechové. Přirozené fyzikální vlastnosti dřevěných podlah, jako jsou pružnost, tepelná izolace nebo odolnost, jsou jasně dané a nezaměnitelné s jakýmkoliv jiným moderním materiálem. Co ale podlahy FEEL WOOD opravdu umí, to je vyjádřit váš životní styl a sociální status.

 

Mix stylů, ale jedna podlaha

Přičichli jste ke skandinávskému způsobu bydlení, máte rádi čistotu, eleganci, nebo inklinujete spíše k avantgardě? Jednou z největších výhod dřevěných podlah je jejich schopnost přizpůsobit se téměř jakémukoliv interiéru. Prezentuje nadčasovost a elegantní linie. Přitom ale může mít nejrůznější podoby a vtiskne našemu domovu punc originality.

Masivní podlahy FEEL WOOD vyrábíme z dubového, smrkového, modřínového, borovicového a jasanového dřeva. Každá má jiné vlastnosti a každá vás dokáže překvapit něčím jiným.

Chci podlahu do kuchyně a obýváku, která vydrží desítky let. = Chci dubovou podlahu.

Chci světlou podlahu do ložnice a pokojů s jemnou kresbou. = Chci smrkovou podlahu.

Chci, aby vynikla krása dřeva a jeho kresba, která dodá interiéru šťávu. = Chci modřínovou podlahu.

Chci měkčí podlahu do ložnice ve světlé barvě, která kontrastuje s interiérem. = Chci borovicovou podlahu.

Chci masivní podlahu i do koupelny nebo do sauny. = Chci jasanovou podlahu.

 

  • Dubové podlahy jsou symbolem houževnatosti a trvanlivosti, a to díky vysokému obsahu tříslovin. Hodí se do frekventovaných a namáhaných prostor, jako jsou kuchyně, chodby a obývací pokoje. Dubovou podlahu poznáte na první pohled, má totiž nezaměnitelnou kresbu.
  • Na smrkové podlahy přesně sedí rčení Za málo peněz hodně muziky. Okouzlí vás svou příjemně jemnou světlou kresbou, která perfektně doplní tmavší interiér. Kdo má rád kontrast, pro toho je právě smrk tou nejlepší volbou.
  • Jestliže toužíte po nenáročné, ale přesto zajímavé dřevěné podlaze, volte sibiřský modřín. Jeho načervenalý nádech ve vás vyvolá klid a nastolí harmonii v celém interiéru. Oceníte především jeho tmavší červené jádro, které vystupuje na světlý povrch v podobě nepravidelných suků.
  • Podobné vlastnosti jako smrk, ale výraznější kresbu s letokruhy a suky má pak severská borovice, která je ideální třeba do bytu v severském stylu. Její světle žlutorůžová barva navozuje pocit útulnosti a tepla. A o tom přece domov je.
  • Ještě houževnatější a odolnější jsou potom jasanové podlahy, které můžete využívat dokonce i v koupelně nebo v sauně. Tepelně upravené dřevo, tzv. termojasan, získává teplou čokoládovou barvu, kterou doporučujeme uchovat pravidelným lakováním nebo olejováním. Další výhodou thermojasanu je jeho imunita vůči plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu.

 

Dřevěná podlaha je dnes záležitostí designu a životního stylu, který chceme prezentovat jako součást naší osobnosti. Je to propojení naší soukromé a veřejné sféry, jež by mělo být v souladu se vším, co uznáváme. Můžeme mít díky ní něco, co jen tak každý nemá, a můžeme se odlišit. Protože FEEL WOOD = FEEL GOOD.

 

Článek byl připraven ve spolupráci s firmou SECA Borohrádek, výrobcem a prodejcem masivních dřevěných podlah značky FEEL WOOD a palubek.

 
 
 
 
 

 

Zpět