FOR PASIV 2014

15.01.2014 23:26

Specializovaný veletrh FOR PASIV 2014 přináší návštěvníkům celou řadu zajímavých témat. Majitele rodinných domů bude jistě zajímat téma dotací, protože  letos mohou opět žádat o státní příspěvek v dotačním programu Nová zelená úsporám. Odborníci také poradí, jak provést vhodnou nízkoenergetickou rekonstrukci či stavbu. Kromě zastoupení předních dodavatelů a výrobců návštěvníci mohou využít služeb specialistů Poradenského centra a seznámit se s novinkami a trendy na přednáškách a konferencích. Doprovodný program zajišťuje aliance Bahal, Centrum pasivního domu, Centrum rekonstrukce panelových domů, Národní stavební centrum a mnoho dalších subjektů. Veletrh se uskuteční ve dnech od 23. do 25. ledna 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA společně s veletrhy STŘECHY PRAHA a SOLAR PRAHA.

 

FOR PASIV 2014: Pasivní dům od návrhu po stavbu či rekonstrukci

S ohledem na pokračování státní podpory programu Nová zelená úsporám je očekáván také v letošním roce velký zájem veřejnosti o veletrh FOR PASIV. Na jednom místě zde zájemci o stavbu či rekonstrukci pasivních domů najdou jak informace a poradenství, tak i vhodné dodavatele, či jiné potřebné kontakty. 

Expozice doplní doprovodný program, zahrnující kromě přednášek i rozsáhlé Poradenské centrum. Návštěvníkům nabídne komplexní informace od plánování, přes výstavbu či rekonstrukci až po možnosti financování pasivních domů. Na konkrétní dotazy zájemcům bude odpovídat v průběhu tří dnů více než 20 odborníků především projektantů, architektů, specialistů na jednotlivé stavební procesy, ale také např. zástupci Státního fondu životního prostředí či bankovních ústavů. 

"Na loňském veletrhu FOR PASIV využilo našeho poradenství přes 300 lidí a podobný zájem očekáváme i letos. Sledujeme, že se veřejnost o problematiku pasivního bydlení velmi intenzivně zajímá. Nejčastějším důvodem pro pořízení pasivního domu jsou úspory energií a s tím spojené nízké provozní náklady na bydlení. V porovnání s běžným rodinným domem, kde se roční investice do vytápění a ohřevu teplé vody pohybují okolo 40 tisíc korun, se u pasivního domu jedná až o sedminásobně nižší částku," vysvětluje Jiří Šimůnský ze společnosti Bahal ČR a.s., která se této problematice dlouhodobě věnuje.

Třídenní konference s názvem "Stavíme rodinný pasivní dům" představí problematiku pasivního bydlení od základové desky až po střechu. Na přednášce bude hovořit architekt Jan Smola, zástupci Státního fondu životního prostředí a další specialisté. Konference je určena jak pro profesionály i laickou veřejnost. 

Seminář "Rekonstrukce a sanace budov do pasivních standardů" se zaměří na úskalí rekonstrukce rodinných či bytových domů. Odborníci ze Svazu českých a moravských bytových družstev, Centra regenerace panelových domů, Centra pasivního domu, či Národního stavebního centra zájemcům poradí například se zajištěním investic na stavbu, a doplní i konkrétní příklady realizovaných projektů ze zahraničí.

Souběžné veletrhy STŘECHY PRAHA a SOLAR PRAHA zvou na přednášky "Úspory energií v bytových domech aneb Jak efektivně regenerovat bytový dům", "Solární systémy a instalace OZE v budovách" či "Pelety, dřevo a kotle na biomasu - Nabídka technologií, ceny, dotace, kvalita kotlů a paliv".

 

Pro návštěvu můžete využít nabídku na zlevněné vstupné

Více informací o výstavě naleznete také zde.

 

 

Zpět