Poznejte výhody plynových krbů

11.12.2016 05:28

Když se řekne krb, řada z nás si představí romantické večery s blízkými nebo relaxaci po náročném dni v práci, kupříkladu se sklenkou dobrého vína a oblíbenou knihou. Ke krbům patří mihotání plamenů, příjemné teplo, ale také štípání a nošení dřeva, případně nepořádek. A právě tyto neduhy smazávají krby na plyn.

Plynový krb dokáže navodit stejně příjemnou atmosféru jako klasický krb na dřevo, jeho velkou výhodou je však snadný a prakticky bezúdržbový a bezprašný provoz

 

Další varianta plynového krbu v jídelně

 

Pokud tedy toužíte mít ve vašem obývacím pokoji, pracovně nebo ložnici krb a současně nejste fanouškem štípání dřeva nebo zatápění, jsou plynové krby určeny právě vám. Krom toho, že si nebudete muset lámat hlavu s uskladněním paliva, štípáním dřeva nebo prachem, vám nabídnou velmi komfortní provoz. Postačí, když se například po návratu ze zaměstnání usadíte na pohovku, stisknete tlačítko dálkového ovladače a v mžiku se můžete začít těšit z pohledu do hořícího ohně, které bude přibližně po patnácti minutách následovat také příjemné teplo.

Průhledová varianta plynového krbu umožňuje obohatit interiér hned dvou místností

 

Zatímco u plynového kotle se na design příliš nehledí a očekáváme od něj pouze topný výkon, v případě krbu hraje vzhled zásadní roli. Případní zájemci mohou vybírat z velmi dlouhé řady krbových vložek, mezi kterými jsou modely s rovným, rohovým, třístranným a dokonce také průhledovým prosklením, které se často využívají v příčkách mezi jednotlivými místnostmi, případně k předělení obývacího pokoje na jídelnu a relaxační část. Na výslednou atmosféru má velký vliv také samotný průběh hoření. Kvalitní krbové vložky s moderními hořáky dnes nabídnou plamínky, které působí velmi věrohodně a nezkušené oko na první pohled nepozná, zda v krbu hoří plyn či dřevo. Tomu také napomáhají keramická polena velmi realistického vzhledu. Značka DRU pak u svých vlajkových modelů nabízí 3D hořáky integrované přímo do těchto polen, díky čemuž je výsledný dojem jednoduše dokonalý.

Plynový krb dodá interiéru stejný půvab jako krb na dřevo

 

Máte zájem o krb v interiéru a a rádi byste si nějaký prohlédli na vlastní oči? Řešení nabízí například vzorková prodejna společnosti KRBY - KAMNA TURYNA, kterou naleznete ve středočeských Pečkách. Místní krbaři vám nejen rádi odborně poradí, ale také krb v případě zájmu profesionálně postaví. Návštěvu prodejny si určitě nenechejte ujít. Adresu, mapu a kontakty naleznete zde.

Dokonalá imitace hořících dřevěných polen v plynovém krbu

 

Foto (C) TÛLP / KRBY - KAMNA TURYNA

Text (C) Michal Mach

 

 

 

Zpět