PREFA ALUMINIUMPRODUKTE: Skládaná krytina PREFA FX.12 na střechy i fasády

11.01.2012 02:20

PREFA ALUMINIUMPRODUKTE: Skládaná krytina PREFA FX.12 na střechy i fasády

Maloformátová krytina PREFA FX.12 je unikátní díky svým nepravidelným povrchovým zlomům, které umožňují vytvořit futuristický design moderní střechy nebo fasády. Hliníková krytina FX.12 tak poskytuje z každého úhlu jiný pohled díky nekonečné hře světla a stínů.

Pro zachování nepravidelnosti povrchu je každý panel FX.12 již z výroby jedinečný. Lehké zlomy plochy se tak neopakují a i na velkých plochách jsou nepravidelné. Kromě individuálního optického vzhledu nabízí řadu praktických výhod v oblasti zpracování – ty vyhovují všem požadavkům moderního i tradičního klempířského řemesla.

Krytina FX.12 je vyrobena z vysoce kvalitního hliníku tloušťky 0,7 mm. Je proto nejenom velmi lehká (2,3 kg/m2), ale především nerozbitná, tvárná, mimořádně stabilní, rezuvzdorná a bezúdržbová. Pokládá se na plné bednění, na střechu od sklonu 17 stupňů. Nabízí se ve velikosti dlouhého (1400 × 420 mm) nebo krátkého (700 × 420 mm) obdélníkového tvaru. To umožňuje skladbu na vazbu, která je obzvlášť důležitá pro zachování opticky zajímavého vzhledu střechy nebo fasády, a která zvyšuje pevnost samotné krytiny. Vybírat lze z mnoha barevných odstínů, včetně oblíbené tmavě hnědé, antracitové, světle šedé, břidlicové nebo tmavě červené, a to jak pro pokládku na střechu, tak na fasádu. Na materiál i na barvu výrobce poskytuje podobně jako na ostatní své produkty 40letou záruku.

Střešní panel FX.12

 

Usnadňuje klempířský život

Montáž krytiny FX.12 je jednoduchá díky důmyslným detailům připojení a přiloženému montážnímu návodu. Zavléká se na vazbu s minimálním přesahem 25 cm s využitím tzv. kónické stojaté drážky. Ta zaručuje optimální ochranu proti dešti, vlhkosti a větru, minimalizuje příčné deformace a zajišťuje samočištění při dešti odplavováním nečistot z drážky. Jednotlivé panely mají rovněž předražené otvory pro uchycení hřebíky nebo vruty na plné bednění. Nevyžadují tedy použití samostatných příchytek. Navíc díky pravidelnému tvaru není potřeba provádět při pokládce šňůrování plochy. Výhodou krytiny FX.12 je také to, že vyrovná případné drobné nerovnosti podkladu. Zkrátka FX.12 má všechny atributy, které klempířům usnadňují život.

 

Zaručeně lepší

PREFA není jenom silným partnerem pro náročnou, bezúdržbovou a funkční architekturu, ale vždy byla i synonymem pro kreativní střechy a fasády. S novou střešní a fasádní krytinou FX.12 představuje další vizuální a technologickou inovaci. 

Fasádní panel FX.12

 

 

 PREFA ALUMINIUMPRODUKTE s.r.o.

Pražská 810/16

102 21 Praha 10-Hostivař

Tel.: 281 017 101

www.prefa.com

 

(Autor: PREFA ALUMINIUMPRODUKTE, Tisková zpráva)

 

 

Zpět