VELUX: Designová kolekce rolet od Karima Rashida

04.06.2011 00:04

Společnost VELUX představila novou designovou kolekci zcela zatemňujících rolet pro střešní okna, která vznikla ve spolupráci se světově známým návrhářem Karimem Rashidem. Nová kolekce rolet je typická atraktivními potisky, které vhodně doplní moderní interiér. Rolety přitom současně poskytnou dokonalé zatemnění.

Úplné zatmění ve dne i v noci

Designové zcela zatemňující rolety VELUX od Karima Rashida poskytují možnost úplného zatemnění a jsou tak ideální do ložnic či dětských pokojů. Nepropustí do interiéru jediný paprsek světla, a tak si lze dopřát odpolední odpočinek či posilující spánek během noci. Rolety jsou vhodné k instalaci na jakékoli střešní okno VELUX a jejich montáž je díky systému Pick&Click! velmi snadná. Vybrat si lze z nabídky manuálního či dálkového ovládání na elektrický nebo solární pohon. Na českém trhu bude nová kolekce k dostání od dubna letošního roku.

Návrhářský guru

Karim Rashid je původem Egypťan, který působí a žije v New Yorku. Je to jeden z nejvýznamnějších současných designérů v oblasti interiérového a bytového designu. Přes 300 ocenění a práce ve více než 35 zemích světa činí z Karima Rashida jednu z nejúspěšnějších a nejplodnějších ikon designu. Je právem považován za kulturního provokatéra. Jeho počiny a projekty zahrnují užitkové předměty, návrhy interiérů, módní doplňky, nábytek, osvětlení, ale i umělecká díla. Realizované návrhy jsou "demokratické" v tom slova smyslu, že jsou nejen dostupné, ale i přístupné a srozumitelné.

Karim Rashid se při projektování interiérů vždy snaží umocnit sílu světla. "Přirozené světlo je základním předpokladem naší existence, spokojenosti a schopnosti pozitivně vnímat svět. Společnost VELUX vyrábí vysoce kvalitní střešní okna, díky kterým se interiér může topit v záplavě denního světla. Přístup světla do interiéru však musíme někdy usměrňovat, a to zejména v odpočinkových zónách, abychom mohli relaxovat, spát či pracovat a užívat si soukromí," řekl Karim Rashid a dodal: "Když mne společnost VELUX oslovila s nabídkou vytvořit kolekci zcela zatemňujících rolet, byl jsem nadšen představou práce s takovými protiklady, jako je světlo a tma."

 

Vynikající design pro každodenní život

Nová kolekce zcela zatemňujících rolet VELUX je dalším designovým počinem v řadě vysoce kvalitních řešení a doplňků pro střešní okna VELUX. Spolupráce s mezinárodně uznávanými návrháři představuje nový, neotřelý přístup společnosti k současnému designu. V loňském roce VELUX uvedl na trh designový světlovod, který navrhl mezinárodně uznávaný Ross Lovegrove a který se setkal s velkým zájmem odborné veřejnosti
i zákazníků.

 

Umělecké dílo

Kolekci zcela zatemňujících rolet VELUX od Karima Rashida tvoří čtyři vzory, každý ve dvou barevných provedeních. Originální motivy kombinují neonově růžovou, jasnou zelenou a decentnější bílou a šedou. Inspirace digitálními technologiemi a využití květinových vzorů dodávají kolekci moderní a přitom velmi poetický vzhled. Vzory vhodně doplní moderní domácnost a vnesou do interiéru abstraktní rozměr "digitální přírody". Díky využití metalických efektů vypadají motivy ještě více svěže a plasticky.

"Byl bych rád, kdyby lidé vnímali zcela zatemňující rolety nejenom jako běžný produkt, ale jako malé umělecké dílo, které zkrášlí jejich podkroví nebo dokonce bude pro styl interiéru určující," uvedl Karim Rashid k nové kolekci.

(c) VELUX

www.velux.cz

 

Zpět