VELUX: Střešní výlez GXU se speciální povrchovou úpravou

04.01.2011 03:15

Společnost VELUX Česká republika, s.r.o., dodavatel střešních oken, rolet a žaluzií, uvedla na trh nový střešní výlez GXU s bezúdržbovou polyuretanovou povrchovou úpravou, který je navržen pro pohodlný výstup na střechu z obytných místností.

Vzhled a technické vlastnosti střešního výlezu GXU jsou podobné jako u střešních oken VELUX, a proto je možné jej použít i v obytných – vytápěných – místnostech. Střešní výlez umožňuje snadný přístup na střechu např. k zajištění údržby komínu nebo slouží pro případ úniku.

Střešní výlez GXU je vybaven ventilační klapkou, která přivádí do místnosti čerstvý vzduch i při zavřeném okně. Typ zasklení si volí zákazník sám, na výběr má ze tří možností, a to z bezpečného, energeticky úsporného dvojskla 73, dvojskla proti hluku a přehřívání 60, nebo může zvolit standardní izolační dvojsklo 59. Střešní výlez lze osadit i vnitřní roletou.

Nový střešní výlez GXU je bezúdržbovou alternativou výlezu GXL, který je celodřevěný s lakovaným povrchem. Odlišují se také nabízenými velikostmi. Vnější rozměr okenního rámu střešního výlezu GXU je 55 x 118 cm a lze ho osadit do střechy se sklonem od 15º do 85º. Vnější oplechování se standardně dodává v hliníkovém a měděném provedení, na objednání může být vyrobeno také v titanzinku.

Bílé bezúdržbové provedení střešního výlezu GXU s polyuretanovou povrchovou vrstvou a dřevěným jádrem v sobě spojuje výhody dřeva a plastu. Tato kombinace vyniká tvarovou stálostí, zvýšenou odolností vůči vlhku a nečistotám, snadnou udržovatelností, a také elegantním designem. Povrch je odolný vůči poškrábání a díky lakované úpravě s UV filtrem si okno dlouhodobě zachovává svou bílou barvu.

Střešní výlez GXU je otevíravé bílé bezúdržbové plastové střešní okno s dřevěným jádrem, ovládané klikou na boční části křídla. Orientaci zavěšení křídla lze dle potřeby změnit. Při otevření je křídlo okna zajištěno pojistnou vzpěrou.

 

 

(c) VELUX

www.velux.cz

 

 

 

Zpět