VIEGA: Advantix Vario je revolucí v designu sprchového žlábku

18.12.2011 23:45

 

Sprchový žlábek VIEGA Advantix Vario splňuje najednou hned dvě přání, která na trhu obdobného zboží zůstávala dosud nevyslyšena: co do délky je zcela variabilní, poradí si s každou montážní situací na místě a bez problémů se přizpůsobí i dodatečným změnám. Kromě toho se vyznačuje důsledně puristickým designem, který díky roštu o šířce pouhé čtyři milimetry umožňuje velmi decentní začlenění do dlažby v podlaze. To jsou přesvědčivé argumenty, které inovativnímu sprchovému žlábku zajistily ocenění "red dot" za vysokou kvalitu designu a na přehlídce trendů ISH ve Frankfurtu prestižní cenu "Design Plus powered by ISH".

Základní jednotku o délce 120 centimetrů i rošt lze zkrátit na milimetr přesně na požadovanou délku až o 90 centimetrů. To je flexibilita, která umožňuje nejen přesnou integraci, ale dává i tomu, kdo koupelnu zařizuje, maximální prostor pro úpravu sprchových zón v úrovni s podlahou.

Odtokový kanálek má celkovou šířku pouhých 20 milimetrů. Díky roštu z ušlechtilé oceli osazenému uprostřed má neopakovatelnou podobu, jíž vévodí decentnost. Nový sprchový žlábek Advantix Vario od společnosti Viega je nepřehlédnutelný, aniž by prostředí dominoval. Povrchy z ušlechtilé oceli jsou k dostání ve vysoce lesklém a matném kartáčovaném provedení.

 

Technická data

Jak základní jednotku, tak i středový rošt lze plynule nastavovat do výšky. Díky tomu ho lze začlenit do různě vysokých skladeb podlahy i podlahových krytin. Sítko na zachytávání nečistot, které lze při čištění vyjímat, zabraňuje splachování vlasů do odtoku a odtokového potrubí. Nezávisle na tom je nový sprchový žlábek vybaven samočisticí odtokovou soupravou Advantix, což zajišťuje dvojnásobnou bezpečnost.

Díky velmi nízké celkové montážní výšce – pouhých 95 milimetrů – se VIEGA Advantix Vario hodí i pro použití při renovaci a sanaci. Dokonce i při nejmenší montážní výšce a s pouhými 10 milimetry vody nad roštem přesvědčuje svým odtokovým výkonem 24 litrů za minutu. To je výkon, který stačí ke spolehlivému odvádění vody i z těch nejvýkonnějších wellness sprch.

Flexibilita, minimalismus a silný výkon: Nový sprchový žlábek VIEGA Advantix Vario se dá zkrátit na milimetr přesně, a tím uzpůsobit jakékoli stavební situaci. Rošt je široký pouhé čtyři milimetry, a tak umožňuje velmi decentní začlenění mezi dlažbu v podlaze. A také odtokový výkon hovoří sám za sebe: i při nejnižší stavební výšce je to plných 24 litrů za minutu.

( VIEGA )

 

 

red dot award: product design 2011

Ocenění  red dot award: product design 2011 je mezinárodně uznávaná soutěž, jejíž ocenění, red dot, se v odborných kruzích těší vysokému uznání jako pečeť kvality za dobrý design. Tento rok se přihlásilo na 1700 firem ze 60 zemí s celkem 4433 produkty. Cena  red dot je udělována designovým centrem Severního Porýní-Vestfálska výrobkům, které vynikají mimořádnou kvalitou designu. Posouzení provádějí renomovaní designéři a odborníci na design z celého světa, aby byla zajištěna co největší objektivita při výběru vítězných produktů. Rozhodují samostatně a nezávisle, sestava porotců se každoročně obměňuje a je zárukou vysoké míry objektivity a spravedlnosti. Porota hodnotí přihlášené výrobky podle různých kritérií, jako je inovace, funkčnost, formální kvalita, ergonomie, symbolický a emocionální náboj a intuitivnost výrobku.

 

Design Plus powered by ISH

Trvanlivost, vynikající forma a funkčnost – těmito vlastnostmi se vyznačuje 33 výrobků, které byly na ISH ve Frankfurtu nad Mohanem vyznamenány cenou "Design Plus powered by ISH". Celkově se v soutěži vystavovatelů na špičkovém světovém veletrhu moderního designu koupelen, dlouhodobých sanitárních řešení a ekologické technologie budov představilo 145 společností s 254 výrobky. Dvacet oceněných výrobků pochází z oblasti ISH voda a 13 z oblasti ISH energie. Pro hodnocení byla vedle technologické, ekologické a estetické kvality rozhodující i kritéria výběru materiálu, užitné hodnoty a celkové koncepce. Ocenění  "Design Plus powered by ISH" uděluje veletrh ve Frankfurtu ve spolupráci s Radou pro design.

 

 

 

VIEGA s.r.o.

J. Korty 12

710 00  Slezská Ostrava

 

Tel.: +420 595 054 933

Fax: +420 595 054 162

info@viega.cz

 

www.viega.cz 

 

 

Zpět