ZEHNDER: Konstrukčně revoluční designový radiátor Vitalo

19.10.2015 16:34

Nový designový koupelnový radiátor Vitalo od firmy Zehnder přesvědčuje nejen svou puristickou estetikou, ale i zpracováním vysoce hodnotných materiálů se zvláště vysokou tepelnou vodivostí, jako je hliník, měď a grafit. Tyto materiály umožňují nízkou vlastní hmotnost radiátoru Zehnder Vitalo při současně malém obsahu vody a obzvlášť malé hloubce - pouze 16 mm. Díky tomu radiátor Zehnder Vitalo v naplněném stavu boduje svou o více než 50 % nižší hmotností oproti běžným koupelnovým radiátorům. Současně tyto materiály s vysokou tepelnou vodivostí zajišťují krátké reakční doby a optimální předávání tepla. Dvě designové verze Zehnder Vitalo "cut" a Zehnder Vitalo "bar" vznikly podle návrhu mezinárodně uznávané dvojice designérů studia King & Miranda. V provedení Vitalo "cut" slouží k ohřívání ručníků a osušek jeden nebo dva mírně zaoblené otvory. Ve verzi Vitalo "bar" doplňují decentní eleganci rovného čela radiátoru podle výšky jeden nebo dva chromované držáky ručníků. A vzhledem k tomu, že jsou držáky zleva otevřeny, umožňují pohodlné zavěšení koupelnových textilií ze strany.

Nové designové radiátory pro koupelny Zehnder Vitalo zaujmou svým tvarem, zvláště malou tloušťkou pouhých 16 mm a nízkou vlastní hmotností. Tyto vlastnosti propůjčují radiátoru Zehnder Vitalo výraznou, estetickou lehkost.

 

Velmi vysokého tepelného výkonu radiátoru Zehnder Vitalo bylo dosaženo díky technicky zdokonalené vnitřní konstrukci. Měděná trubka uložená do komůrkové struktury z hliníku optimálně vede teplo a se změnou teploty jej rychle předává přední a zadní aluminiovou plochou do prostoru. Navíc jsou komůrky hliníku vyplněny grafitem. Tímto trikem se teplo rozvádí nejen rychle, ale současně také rovnoměrně po celé ploše radiátoru. Jedinečné orámování radiátoru z černého polyamidu dotváří toto snadno udržovatelné a hygienicky uzavřené těleso, certifikované Hygienickým institutem. Velký výběr brilantních barev nebo provedení z eloxovaného hliníku zaručuje integraci radiátorů Zehnder Vitalo do každého moderního prostředí.

 

Se svým téměř organicky propracovaným tvarem a jemně zaoblenými otvory radiátor Zehnder Vitalo "cut" sází na mimořádné designové akcenty v prostředí každé moderní koupelny. Podle výšky radiátoru slouží k ohřívání ručníků a osušek jeden nebo dva otvory.

 

Rovněž doprava a instalace nového radiátoru Zehnder Vitalo jdou lehce od ruky: Nízká hmotnost designového radiátoru umožňuje snadnou manipulaci a tím i rychlou a čistou instalaci. Radiátor Zehnder Vitalo je nabízen s klasickým středovým připojením 50 mm nebo s novým připojovacím boxem Zehnder EasyFit, ve kterém jsou elegantně skryty přívody a termostatický ventil. Zehnder EasyFit zaručuje velmi pohodlnou montáž, odvzdušnění a čištění, protože díky flexibilním trubkám a inovačnímu sklápěcímu mechanismu se dá čelo radiátoru snadno odklopit od stěny. Zehnder Vitalo je také k dispozici ve verzi čistě elektrického radiátoru s dálkovým programovatelným ovládacím panelem. Nové radiátory Vitalo jsou vhodné pro nízkoteplotní topné soustavy vytápěné tepelnými čerpadly a kondenzačními kotli. Použité materiály vysoce odolávají korozi, čímž je zajištěna dlouhá životnost a trvanlivost radiátorů.

Podle výšky doplňují decentní eleganci nového radiátoru Zehnder Vitalo "bar" jeden nebo dva chromované držáky ručníků, přístupné z levé strany pro zvláště pohodlné zavěšení koupelnových textilií.

 

V provedení Vitalo "bar" doplňují klasický moderní vzhled nového designového radiátoru podle výšky jeden nebo dva chromované držáky ručníků, umožňující jejich snadné zavěšení ze strany.

 

Za radiátorem umístěný připojovací box Zehnder EasyFit skrývá přívody a termostatický ventil a přispívá k dokonalému designovému zážitku. EasyFit se postará o velmi pohodlnou montáž, odvzdušnění a čištění: díky flexibilním trubkám a inovačnímu sklápěcímu mechanizmu lze radiátor snadno odklopit od stěny.

 

 

ZEHNDER GROUP CZECH REPUBLIC s. r. o.,

Pionýrů 641, 391 02 Sezimovo Ústí II

Tel.: 383 136 22, 731 61 70 70

e-mail: info@zehnder.cz

www.zehnder.cz

 

 

    KOMERČNÍ PREZENTACE    

 

 

Zpět